Paskelbtas WEF lyčių lygybės indeksas: Lietuva yra 31 vietoje

Kiekvieną sausį įdomu užmesti akį į tai, kas vyksta ir diskutuojama Davose. O čia tradiciškai nemažas dėmesys skiriamas moterų dalyvavimo ekonomikoje ir politikoje klausimams.

Pasaulio ekonomikos forumas paskelbė lyčių lygybės indeksą, atskleidžiantį lygybės tarp moterų ir vyrų situaciją pasaulio valstybėse praėjusiais metais. Naujausias indeksas rodo, kad Lietuva iš 44 vietos pakilo į 31. Estija 21, Latvija 20 iš 145 valstybių.

Lietuviškos tendencijos iš esmės yra tokios pat, kaip ir visoje Europoje – nematyti didelio skirtumo tarp vyrų ir moterų dalyvavimo švietime, gera situacija sveikatos srityje. Vis dėlto, kaip ir praėjusiais metais, Lietuvos reitingas neblizga dėl nelygaus darbo užmokesčio už panašų darbą, palyginti nedidelio vadovaujančių moterų skaičiaus, ką jau kalbėti apie politiką. Tiesa, paradoksalu, kad šiemet Lietuvos reitingą pakėlė būtent ekonomikos ir politikos bendrieji rodikliai, kurie yra kiek geresni nei ankstesniais metais.

LT gender

Nelygybė ekonomikoje yra užprogramuota ne tik saugusiųjų pasaulyje, bet ir vaikystėje. Davoso forumo metu viena Facebook vadovių S. Sandberg pažymėjo, kad, pavyzdžiui, JAV egzistuoja nelygybė tarp berniukų ir mergaičių gaunamo uždarbio už namų ruošą: berniukai atlieka kiek mažiau užduočių ir jiems tėvai sumoka daugiau nei mergaitėms.

Kanados premjeras J. Trudeau dar prieš laimėdamas rinkimus skatino kampaniją ,,She Should Run“ (liet. ji turėtų kandidatuoti). Jos metu įvairių sričių profesionalės buvo skatinamos išdrįsti kandidatuoti į parlamentą.

Žengdama pirmuosius žingsnius profesionalioje politikoje matau nedaug moterų, kurios išdrįsta. Vis dėlto nepasaint kai kurių sunkumų ar netgi nesusipratimų kasdienybėje, apskritai jaučiu didelį neformalų palaikymą liberalų partijoje. Manau, tokios neformalios kampanijos ar geras žodis ir paskatinimas yra labai galingi ir gali daugiau nei kvotos.

2 komentarai “Paskelbtas WEF lyčių lygybės indeksas: Lietuva yra 31 vietoje

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s