Darbo santykių reforma: maži pokyčiai yra geriau nei jokių pokyčių

balanceViešumoje pradėta aktyviau diskutuoti apie naująjį Darbo kodeksą ir visą socialinį modelį. Keletas minčių apie tai.

  • Pirmas labai geras dalykas – pagaliau visi (pabrėžiu visi) atkreipė dėmesį, kad darbo santykių ir socialinio draudimo srityje pokyčiai yra būtini.
  • Antras labai geras dalykas yra tai, kad ekspertai revizavo status quo ir dabar bent šiek tiek žinome, kur mes esame.
  • Trečias labai geras dalykas yra tai, kad projekte numatyta daug šiuolaikinį gyvenimą atspindinčių nuostatų: siūlomi pokyčiai nuotolinio darbo, viršvalandžių, darbo santykių mažose įmonėse srityse, taip pat labiau aptartas darbo ir šeimos derinimas, numatoma daugiau sutarčių rūšių, išplečiamos kolektyvinės sutartys tarp darbuotojų ir darbdavių.

Labai didelis mitas yra tai, kad šis Darbo kodeksas yra liberaliausias Europoje. Jis nėra liberaliausias Europoje. Jis apskritai nėra labai liberalus. Jis paprasčiausiai yra šiuolaikiškesnis (modernesnis – jeigu norite).

Vos tik dokumentas atiduotas į Trišalę tarybą ,,konsultacijoms“, pasigirdo kalbų, kad toks projektas Seime ,,nepraeis“. Na, bet ar tai ką nors apskritai stebina? Net ir esant didelei politinei valiai Vyriausybėje, Seime sprendimus priimti yra labai sunku (matėme tai ne tik prie A. Butkevičiaus, bet ir prie A. Kubiliaus).

Tačiau išeitis yra – tai darbo santykių modernizavimas žingsnis po žingsnio, inkrementiškai. Tam tikrų nuostatų, dėl kurių lengviau susitarti, priėmimas pavieniui. Ir tai daryti galima jau dabar.

Žinoma, aš už nuoseklią ir esminę reformą, bet maži pokyčiai ir geriau nei jokių pokyčių.

Daugiau info: www.socmodelis.lt 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s