Liberalai konkuruoja dėl Vilniaus, bet taikinyje – liberalizmas

Didysis Vilniaus mero kampanijos paradoksas yra tai, kad nors čia rungiasi dvi liberaliomis save laikančios jėgos – kampanijos taikinyje atsidūrė būtent liberalios idėjos. Dabar prieš mus kovojama būtent išmetus liberalizmo, kaip netinkamos ideologijos miestui, kortą.

Labai gerbiu Mindaugą Danį, tačiau negaliu sutikti su jo Delfi publikuojamu straipsniu ,,Ar Vilniui gali vadovauti libertaras“. Yra du aspektai, kuriuos noriu išryškinti. Pirma – nei vienos Liberalų sąjūdžio programos negalima laikyti libertaria. Tai yra liberalios, į vadybinius sprendimus ir pokyčius orientuotos centro-dešinės partijos programa. Antra – man šiek tiek liūdna, kad reikia stotis į gynybinę poziciją, aiškinant, jog esi liberalas, bet ne libertaras. Libertarizmas yra taiki ir nuosekli laisvės idėjų sistema. Nors ji neretai yra sunkiai pritaikoma demokratijoje, ją liberalai turėtų išmanyti, kaip ideologiją, išryškinančią dešiniojo liberalizmo teisingumo sampratą.

Ir ne – teisingumo samprata nėra apie savanaudiškumą, kuris ištrauktas iš konteksto pateikiamas garsiajame leidinyje ir netgi jau stotelėse. Teisingumas liberalams – daugiau iniciatyvos, savarankiškumo, laisvės ir atsakomybės žmogui ir mažiau neefektyvaus centrinio planavimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s