Mūšis dėl Vilniaus: ,,Kas labiau dėl visko kaltas“

AngerTrys trumpos mintys apie mūšį dėl Vilniaus, pavadinimu „Kas labiau dėl visko kaltas“. Daugiau šita tema aš neketinu kalbėti.

1. Dabartinė miesto valdžia tikrai netaupė. Ir nors ji yra teisi dėl GPM surinkimo, tai automatiškai nereiškia, kad turint didesnę GPM dalį miesto skola šiandien būtų mažesnė. Taupymas ir biudžeto balansavimas nebuvo šios koalicijos prioritetas.

2. Tuometinė TS-LKD valdoma nacionalinė Vyriausybė irgi nešventoji. 2010 m. pabaigoje ir 2011 m. pradžioje Vilnius jau buvo žiauriai prasiskolinęs (700-800 mln. litų, miesto valdžioje – taip pat TS-LKD). Vyriausybė pripažino, kad reikia padėti Vilniui, didinant miestui tenkančią GPM dalį. Tačiau Vilniuje pasikeitė valdžia (be TS-LKD) ir dėl Vilniaus likimo tartis su politiniais oponentais nebesinorėjo, GPM vis dėlto nebuvo didinamas.

3. Vietoje išvadų: miestas ir miestiečiai yra politinių vaidų tarp vietos ir nacionalinės valdžios įkaitai. Čia niekas, deja, nenori sutarti. Be to, Vilniaus tarybos sudėtyje jau kuris laikas nusistovėjusi fragmentacija: daug nedidelių panašaus svorio susipriešinusių frakcijų. Tokioje situacijoje pralaimi visi, o laimi pyktis ir biurokratija.

Reikia rinkti Liberalus.

4 komentarai “Mūšis dėl Vilniaus: ,,Kas labiau dėl visko kaltas“

  1. Taigi. Gal badymuisi pirštais ateis galas ir reikalai sparčiau iš vietos pajudės, jei kalbėsim kodėl problemos kyla, o ne “kas dėl to kaltas“ :)

  2. Rašinio išvada tarsi iš lempos nukritusi, o ir pati analizė kaip liberaliukų lyderei – silpnoka. Savikritiškumo labui galima priminti, kad 2008 m. vyriausybė buvo koalicinė, liberalų (LLS) svoris ir įtaka nemaža. Ar tik ne jų buvo sumanymas ir įtaka dusinti Zuoką, užsukti finansinius srautus iš valstybės biudžeto, prispausti ir eliminuoti iš politinės scenos Abonentą-Benderį? 2012 m. vyriausybė Zuoko taip pat nešelpė pinigais. Išvada – kalta abonentinė Zuoko aplinka, konfliktiškas ir nesugyvenamas sostinės meras, kuris mėgo teistis su vyriausybe. Neformalas, demagogas ir populistas užvarė Vilniui milijardinę sklolą, kaip dabar suksitės – nežinau. Trumpai – tiek.

  3. Skerco. Čia ne analizė, čia blogas, o į blogą gali dėti mintis, kokio nori gylio ir apimties. Ta proga ir leidžiu sau trumpus ne analitinius, bet aiškius tekstus. Ir toliau tai darysiu. Matosi, kad tamsta prikibti, o ne skaityti atėjote.

    1. Kai nėra pinigų – biurokratijai taip pat nėra gerai, biurokratijai geriau, kai pinigų yra.
      Politikų niekas pagal plauką neglosto, pagyrų ir mielų šypsenėlių dalinimas šiltnamio sąlygomis pasibaigė, rinkėjai politikams (-ėms) yra reiklūs ir reikalauja įtikinamų bei protingų minčių, išsamių tekstų, analizės ir sprendimų kaip pasiekti užsibrėžtus tikslus. “Mes nugalėsime, mes geriausi, balsuokite už mus“ – man netinka. Įrodykite, kad tokie esate.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s