Baltijos keliui 25 – nepamirškime žiūrėti į priekį!

Baltijos kelias visada primins ne tik apie Baltijos žmonių laisvės troškimą, bet ir apie tai, kokia taiki, demokratiška ir vakarietiška yra šitų šalių prigimtis. Ne keiksmais ir ne peiliais, o dainomis žmonės susivienijo laisvei. Tai gera pamoka tiek dabar dėl nepriklausomybės kovojančioms šalims, tiek ir mums patiems savo viduje.

Kasmet minime Baltijos kelią ir juo didžiuojamės. Tačiau reikia žiūrėti į priekį, į tai, ar Baltijos žmonės yra vieningi, ar mus viso labo vienija bendra komunistinė praeitis. Šis regionas bus sėkmingas ir turtingas tik tada, kai kryptingai ir vieningai sieks to paties tikslo. Pasaulis mus mato, kaip labai panašias šalis, praktiškai vieną darinį, kurio atskiruose regionuose viskas skiriasi labai nežymiai.

Politika yra sudėtinga, todėl visada kils diskusijų dėl Rail Balticos, atominės elektrinės, LNG terminalų ir viso kito, kas daug kainuoja. Tai politikų ir derybininkų darbas. Tačiau žmonės, kurie prieš 25 m. sukūrė Baltijos kelią, galėtų būti draugiškesni vieni kitiems.

Baltijos šalys turėtų vystytis vieningai, derinti politines, kultūrines, ekonomines ir infrastruktūrines vizijas, o ne aklai varžytis, aiškindamiesi, kieno BVP vienam gyventojui maža dalele yra didesnis, kur mažiau savižudžių, ar – galiausiai – kur buvo Baltijos kelio pradžia – Vilniuje ar Taline.

Su gražia švente, nepamirškime žiūrėti į priekį!

Neregėta Lietuva

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s