,,Nematomas frontas“

Nematomas_frontas_poster_LT_A3_1Populiaru sakyti, kad neseniai įvykusi premjera yra itin aktuali dabartinių geopolitinių įvykių kontekste. Visgi, mano nuomone, pagrindinis dalykas, kuris mums turėtų rūpėti pažiūrėjus filmą Nematomas Frontas, yra toli gražu ne mūsų neapykanta priešiškai despotinei jėgai iš Rytų, o vidinė šalies moralės tragedija.

Šis filmas meistriškai parodė, kaip per stebėtinai trumpą laiką visa Lietuva, neretai netgi to paties kaimo žmonės, buvo neįtikėtinai supriešinti: vieni prisitaikė prie sovietų taisyklių, prisidėjo išbuožinant savo tautiečius, savo kaimynus, tuo tarpu, partizanai priešinosi sovietams, jie aukojosi, tačiau kai kurie negailestingai dorojosi su vietiniais, kurie prisitaikė, taikė tuos pačius žiaurumo metodus. ,,Miško broliais“ vadinti draugai, kartu kovoję ir gynę šalies Nepriklausomybę, palūždavo ir vienas kitą be jokių skrupulų įdavinėdavo ir netgi žudydavo.

Bepigu šiandien kai kuriems filmo dalyviams dalinti interviu ir sakyti, kad Juozas Lukša buvo tikras didvyris, kai gyveni Nepriklausomoje vakarietiškoje Lietuvoje. Dabar jiems norisi numygti tą faktą, kad patys Juozui Lukšai spendė spąstus, patys išdavė, patys sušaudė. Tikriausiai visai kita kalba būtų kitoje santvarkoje.

Žinoma, šis filmas primena, kokia baisi mums buvo Sovietų Sąjunga bei, kaip mes atsidavę kovojome praktiškai beviltišką kovą. Tačiau taip pat išryškina, kokie baisūs buvome vieni kitiems. Tokia greita visuomenės degradacija kelia siaubą, nes trijų milijonų valstybei skaldytis yra per didelė prabanga, nesvarbu, tai būtų 1950-ieji, ar 2014-ieji.

Puikus filmas, rekomenduoju nueiti ir pasiimti vienkartinių nosinaičių, nes kai kurie epizodai, nepalieka nei vienos širdies šaltos.

P.S. Juozas Lukša – superherojus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s