Mintys po rinkimų: 14 tūkstančių ir Nepriklausomybės vaikai

Šiek tiek viskam nuslūgus norisi susidėlioti mintis po pirmųjų mano gyvenime rinkimų. Visiškai pritariu tiems, kas mano, jog juos laimėjo liberalai :). Mes padvigubinome savo turėtų EP mandatų skaičių, mūsų rinkėjų ratas, lyginant su ankstesniais rinkimais, įspūdingai išaugo. Esame treti, nežymiai atsilikę nuo pirmųjų vietų. Tačiau svarbiausia – tai neturėtų būti labai netikėta.

Pažvelgus į mūsų sąrašą, artimą širdžiai kandidatą galėjo rasti dažnas Lietuvos pilietis, kuriam nesvetimos mūsų puoselėjamos idėjos. Jaučiu, kad savo misiją atlikau ir aš. Rinkimų naktį daugelis klausinėjo, kaip aš jaučiuosi, ko tikiuosi. Iš tikrųjų neturėjau jokių didelių lūkesčių. Su draugais buvome kalbėję, kad reikėtų ,,neiškristi“ iš mano turėtos 8-os vietos sąraše, tačiau kokį skaičių balsų surinksiu, nedrįsau prognozuoti ir per daug nieko nesitikėjau. Kai vakarui įsibėgėjant pastebėjau, kad jau renku daugiau nei 9 tūkstančius balsų, tai man atrodė, kaip didžiausia pergalė, galiausiai rytą paaiškėjo, kad net 14.500 Lietuvos žmonių įrašė 8-etą balsuodami už liberalus. Planas pavyko – likau aštunta, o mane aplenkė tik jau žinomi Lietuvos politiniai veikėjai.

Tmannedzinai nutiko dėl daugelio priežasčių – balsavo draugai, balsavo giminaičiai, balsavo partijos nariai, kursiokai ir jų močiutės. Nežinome, kiek tarp tų 14.500 buvo jaunų žmonių, bet išankstinio balsavimo metu ir rinkimų sekmadienį gavau šimtus žinučių nuo mažai pažįstamų ir visai nepažįstamų žmonių, kurie rašė, kad mane palaiko, nes yra artimos mano video deklaruojamos idėjos, kad reikia balsuoti už naują kartą, kuri rinkimų metu į rinkėjus kreipiasi kitaip, kad reikia balsuoti už Nepriklausomos Lietuvos vaikus. Žinia, kad kandidatuoju sklido iš lūpų į lūpas daugiausiai Facebook’e, draugai, draugų draugai ir pažįstami, Lietuvos liberalaus jaunimo nariai dalinosi žinutėmis, kodėl verta už mane balsuoti, komentaruose virė diskusijos. Už tai jiems esu labai dėkinga.

Šiuose rinkimuose balsavo ypač daug jaunų žmonių – 37 proc. 18-34 m. rinkėjų. Tai nėra tiek daug, kiek galėtų būti, tačiau skaičiai kur kas didesni, nei praėjusius kartus. Žinoma, tai lėmė labai daug priežasčių, tačiau, esu tikra, kad didelė dalis tų žmonių balsą atidavė už liberalus. Kodėl?

  • Todėl, kad jie nori reformų ir pokyčių, o ne stagnacijos valstybės valdyme.
  • Todėl, kad jie netoleruoja ir netgi nekenčia korupcijos.
  • Todėl, kad jie nori turėti savo verslą, nori kurti verslą kartu su draugais ir tėvais, tačiau tai prie dabartinio reguliavimo yra siaubingai sudėtinga. Jiems reikia daugiau laisvės!
  • Todėl, kad jiems labai nepatinka komunistinis bullshitas, kurio vis dar yra tiek daug aplinkui.
  • Todėl, kad jiems nepatinka visuomenės supriešinimas: ,,visi durni, tik mes protingi“.
  • Todėl, kad jie nori, jog politikai į klausimus atsakytų konkrečiai, o ne vyniotų aplinkui tai, kas yra jų paruoštukėse.
  • Todėl, kad jie yra atviros visuomenės nariai ir jiems nėra svarbu, kad jų kaimynystėje gyvena kitos rasės, tautybės ar seksualinės orientacijos žmonės.
  • Todėl, kad jie pasisako už Lietuvą ne tik lietuviams, bet ir visiems žmonėms.
  • Todėl, kad jie gultų po tanku už savo šalį, jeigu to prireiktų.

Visos partijos – tiek tradicinės, tiek populistinės viena ar kita forma pataikauja ypač konservatyviai (ne ekonomine, o talibiškąja prasme) visuomenės daliai, galvodami, kad Lietuva yra tokių žmonių šalis.

Tačiau jie klysta! Šita Lietuva yra visai kitokia. Matau, kokia didelė jėga yra Nepriklausomos Lietuvos vaikai – sporte, versle, kultūroje. Manau, kad atėjo laikas tai perkelti ir į politiką. Laikas pradėti kurti atvirų ir atsakingų žmonių valstybę, laikas padėkoti savo tėvams ir seneliams, kurie padarė viską, kad Nepriklausomybės vaikai galėtų veikti.

Vienas komentaras “Mintys po rinkimų: 14 tūkstančių ir Nepriklausomybės vaikai

  1. Miela Aušrine, rašote, kad “Šiuose rinkimuose balsavo ypač daug jaunų žmonių – 37 proc. 18-34 m. rinkėjų“. Labai prašyčiau Jūsų, jei tai nesudarys sunkumų, pasidalinti nuoroda ar konkrečiais skaičiais, pagrindžiančiais šį Jūsų teiginį. Iš anksto dėkoju.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s