Europos Sąjunga. Juoda vs. balta

Pamenu, kaip 2003 m. mokykloje rengėme referendumą dėl įstojimo į ES. Pagrindinės mokyklos (5-8 klasių) moksleivių balsavimo rezultatai buvo praktiškai tokie pat, kaip dalyvavusių tikrame referendume – virš 90 proc. “už“.

Matyt, ne man vienai ES narystė ir ES reikalai tada atrodė, kaip didžiausias įdomumas ir siekiamybė. Tačiau nepaisant didelio eurooptizmo ES narystės pradžioje, šiandien Lietuvoje į ES žiūrime iš dviejų kraštutinumų perspektyvos.

Vieni išliko dideli ES fanai, federalistai, nuolat akcentuojantys „europietiškas vertybes“ ir tai, kaip Lietuvoje jų nėra, kokie mes dar „nesubrendę“, „nepriaugę Vakarų lygio“. Antri gi keiksnoja ES ir sako, jog mums primetamos psiaudovertybės, pažeidžiamas mūsų savarankiškumas, ir kad ES „liberalizmas“ mus visus pražudys. Čia, turiu pasakyti, „liberalizmo“ terminas vartojamas nepelnytai ir netiksliai.

Europos Sąjunga vietomis yra itin kairysis projektas, tačiau tokiais dalykais, kaip bendra rinka ar laisvas judėjimas, gali džiaugtis visi  – taip pat ir dešinieji :).

10 metų narystės ES – nemažas laiko tarpas, per kurį užauga vaikai. Galbūt ir mums jau reikėtų šiek tiek paaugti bei ieškoti sveikesnio ir racionalesnio požiūrio į ES reikalus? Pasaulis nėra vien juodas  ar baltas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s