Rytoj – tarptautinė rasinės diskriminacijos panaikinimo diena

ANTI-RASIZMAS 02 Kovo 21 d. kalendoriuje pažymėta kaip tarptautinė rasinės diskriminacijos panaikinimo diena. Šią dieną Lietuvos liberalaus jaunimo nariai savo miestuose ir miesteliuose nutarė pažymėti įvairiomis iniciatyvomis, siekdami atkreipti dėmesį į egzistuojančias rasizmo problemas.

Po kovo 11 d. nacionalistų eisenos kiekviena panaši iniciatyva viešosios tvarkos sargams kelia tam tikrą susirūpinimą: ar netaps ši diena dar viena proga kraštutinių pažiūrų atstovams ginčus spręsti ne tik argumentais, bet ir kumščiais?

Man šios dienos proga keliama rasizmo problematika Lietuvoje atrodo glaudžiai susijusi su imigracija. Nors Lietuvoje tai dar nėra taip aktualu, Vakarų demokratijos susiduria su pakankamai nemenkomis imigracijos problemomis, kai pradedama suprasti, jog imigrantų integracija daugeliu atvejų nepasiteisina. Tai atskleidžia ir radikalios dešinės partijų atsiradimas bei jų tam tikra sėkmė. Visa tai parodo, jog nusistovėjusios politinės jėgos nebesugeba spręsti aktualiausių visuomenės problemų, o dalis visuomenės vis garsiau kalba apie imigracijos ribojimą.

Nacionalistų eitynės kovo 11 d., kurias teko regėti iš labai arti, incidentas prieš mėnesį Kaune, kai buvo sumuštas pakistanietis, bei kai kurie komentarai viešojoje erdvėje parodė, jog Lietuvoje didelė dalis žmonių apskritai nėra linkusi taikstytis su bet kokia tolerancija kitokiam, tuo pat metu ir svetimšaliui. Lietuvoje vykstančios nacionalistų eitynės tampa šiek tiek panašios į neretai Vokietijoje vykstančias neonacių eisenas, kurios baigiasi dideliais incidentais, pirmiesiems susiremiant su antifa.

O gaila, nes esant tokiems emigracijos iš Lietuvos tempams, atsivėrusios platesnės galimybės atvykti į Lietuvą dirbti ir mokytis kitiems,galėtų padėti spręsti mūsų demografines problemas. Pamažėle reikėtų pradėti suvokti, jog ne vien tik pastangos išlaikyti dabartinius Lietuvos gyventojus Lietuvoje padės spręsti mūsų problemas.  Daugiau nei pusei pasaulio gyventojų Lietuva yra išsivysčiusi ir pažangi šalis, kurioje daug kas matytų nemenkas galimybes dirbti ar mokytis. Taigi kodėl drąsiai neištarus pasauliui welcome?

Grįžtant prie radikalų eitynių, netgi mūsų dešinieji (tie, kurie nesitituluoja esantys sveiko proto) pasmerkė jas ir viešai pareiškė, kad Lietuva – lietuviams tipo patriotizmas menkina tikrąją meilę tėvynei. Nustebau gerąja prasme, nes juk buvo galima tikėtis, jog šis nepatogus klausimas bus nuleistas negirdomis (ne visi juk eisenos dalyviai būtinai chuliganai). Atrodo, TS-LKD pradeda kratytis fundamentalistų vardo, ką gi rinks mūsų skustagalviai 2012 Parlamento rinkimuose?

Taigi, kad greičiausiai nieko. Nors ir deklaruoja mylį savo Lietuvą, matyt, dažnas jų mėgsta tik tokius masinius susibūrimus, kai galima prarasti žmogaus veidą ir nors akimirką tapti gyvuliu: ir daužant Seimo langus, ir mušant pakistanietį, ir keikiantis bespoksant iš patvorių į 80 homoseksualų.

Na, o dabar šiek tiek peršoksiu. “Kam reikalingas nuosaikus jaunimas?” – kažkada nusipurškė vienas LLJ narys. Taigi, kad tik jaunimas gali likti drąsus ir pasakyti dalykus, kurių politinės partijos dėl įvairių priežasčių neįgyvendina, nors galbūt norėtų. Lygiai taip, kaip LLJ’as yra didis laisvosios rinkos liberalizmo ir individo laisvo apsisprendimo gynėjas, taip kairysis jaunimas gali deklaruoti komunizmą. O kaip su neonaciais? :)

Sakyste – tai tik dar vienos fundamentalistės iš kitos pusės šnekos. Tikrai, kaip neseniai TSPMI viešėjęs danų profesorius Georg Sorensen minėjo, gal ir yra grėsmė liberalams tapti imperialistais, kai jie savo vertybes pradeda skiepyti per prievartą. Tačiau atleiskite, žaloti kito nei žodžiu, nei kumščiu negalima, nesvarbu, kokioms pažiūroms tu atstovauji.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s