Mūsų daug!

Visada rašant apie LLJ veiklas kamuoja tam tikra atsakomybė kone už kiekvieną žodį, todėl tai daryti yra netgi sudėtinga! Vis dėlto įdedant daugybę darbo ir atiduodant visą savo laiką veiklai dėl laisvės idėjų, būtinai reikia apie tai duoti žinoti ir kitiems :). Peržiūrėjusi savo blogo įrašus ir nustačiusi, kurių didesnių LLJ iniciatyvų savo bloge dar neaptariau, siūlau kelių antros 2010m. pusės LLJ iniciatyvų trumpą apžvalgą bei savus įspūdžius – aptariama vasaros mokykla, diskusijų ciklas apie jaunimą politikoje bei, žinoma, rudeninis Lietuvos liberalų forumas.

Įrašas pavadintas “Mūsų daug”, tačiau nepanašu, kad jame kalbėsime apie kažkokius skaičius – paprasčiausiai peržiūrėjusi minėtų renginių akimirkas suvokiau, jog mūsų iš tikrųjų yra daugybė aktyvuolių, kurie drąsiai įsijungia į veiklas, diskusijas, veiklų palaiminimus ar bent palaikinimus.

LLJ vasaros mokykla šiemet buvo truputėlį kitokia: ją pirmą kartą pabandėme pagyvinti kviečiant dalyvauti ne tik mūsų organizacijos narius, bet ir partnerius užsienyje. Keli jų atsiliepė ir aktyviai sudalyvavo – tai buvo “Reformų” partijos jaunimas iš Estijos bei liberalios krypties “Civil Forum” organizacija iš Baltarusijos. Vasaros mokykla, kaip ir praėjusiais metais, šiemet sulaukė virš 40 dalyvių bei daugybės politikų, įdomių žmonių vizitų. Atrodo jau tampa akivaizdu, jog LLJ’ui vienos Vasaros mokyklos nebepakanka, todėl savo planuose turime idėjų, kaip būtų galima Vasaros mokyklos formatą pritaikyti kitiems metų laikams plečiant mūsų narių asmeninius, lyderystės gebėjimus bei žinias LLJ ir liberalizmo temomis. Daugybę informacijos apie VM platinome įvairiais kanalais, kviečiu susipažinti su vienu mūsų pranešimų, platintų renginiui pasibaigus.

Bendradarbiaudami su Taikomosios politikos insitutu rudenį surengėme dvi diskusijas Vilniuje ir Kaune, tema Jaunimas politikoje. Ar tikrai jaunimo balsas negirdimas? Diskusijos buvo įdomios ir įvertinus renginius tiek viename, tiek kitame mieste galima teigti, jog jų išvados buvo daugiau optimistinės: jaunimas tiek visuomeninėje veikloje, tiek siekdamas politinės karjeros gali būti išgirstas, tačiau tam reikia noro, darbo, supratimo. Svarbu turėti omenyje, jog jaunimas nekalba vienu balsu ir tai nebūtinai visada yra blogai. Viešųjų diskusijų forma tapo nebloga priemone įtraukti kuo daugiau jaunimo, kuris turėjo progą neformaliai diskutuoti su LLJ expirmininku dabartiniu Teisingumo ministru Remigijumi Šimašiumi, buvusiu LLJ Tarybos seniūnu, dabartiniu Susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu, jaunimo politikos, Vyriausybės, jaunimo atstovais. Informacija apie renginius taip pat buvo gausiai skleidžiama, čia kviečiu susipažinti su paskutinės diskusijos, vykusios Kaune, atgarsiais mūsų svetainėje internete.

Paskutinis renginys, kurį šiame įraše aptariu – rudeninis Lietuvos liberalų forumas. Jo metu kalbėjome apie liberalių jėgų įvaizdį visuomenėje. Pakankamai gausaus dėmesio sulaukęs, su dviemis liberaliomis politinėmis partijomis (LRLS ir LiCS) LLJ iniciatyva rengiamas renginys, kaip ir pirmasis, buvo pakankamai ilgas ir pabaigos sulaukė tik ištvermingiausi. Vis dėlto partijų nariai po renginio teigė, jog šis forumas yra puiki proga diskutuoti ir bendrauti ne tik partijų lyderiams ar aukštesnes pareigas užimantiems asmenims, bet ir paprastiems jų nariams. Kaip bebūtų, Liberalus jaunimas, kaip šio forumo iniciatoriai, tam tikras išvadas taip pat pasidarė, todėl ateityje laukia šiek tiek trumpesni, koncentruotesni ir galbūt dar labiau liberaliai orientuoti forumai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s