Pirmasis Lietuvos liberalų forumas

Birželio 19d., Lietuvos liberalus jaunimas drauge su partneriais Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu bei Liberalų ir centro sąjunga surengė ilgai lauktą pirmąjį Lietuvos liberalų forumą. Kaip mums sekėsi aptariu čia, savo bloge.

Pirmasis forumas buvo paskirtas šiandien labai aktualiai tolerancijos ir žmogaus teisių temai. Liberalių partijų nariai, vadovai bei jaunimas turėjo progos ne tik išgirsti, kas liberalių politinių jėgų yra jau nuveikta šioje srityje, kaip pastarieji klausimai atsispindi švietimo, teisingumo institucijose, bet ir praktiškai įsitraukti į neformalaus ugdymo žaidimą apie tarpusavio skirtumus ir supratimą “Žemė“ bei bendrą diskusiją.

Forume svečiavęsis Norvegijos karalystės ambasadorius S.Gill pristatė pakankamai išsamią situacijos apžvalgą Norvegijoje, paliesdamas kone visas su Forumo tema susijusias sritis, ambasadorius paminėjo nemažai aspektų, pradėdamas nuo pozityvios diskriminacijos darbo vietose ir absoliučia spaudos laisve bei baigdamas imigrantų klausimais.

Lietuvos liberalaus jaunimo inicijuotas Lietuvos liberalų forumas buvo priimtinas ir naudingas abiems neretai tarpusavyje konkuruojančioms liberalioms politinėms jėgoms. Puiku, kad tiek vadovai, tiek ir nariai ne tik sudalyvavo Forume, bet ir prisidėjo prie jo rengimo.

Pristatinėjant Forumo idėją daug kam kyla minčių, jog tai dar vienas bandymas sujungti dvi skirtingas liberalias politnes jėgas, tačiau tai nėra tiesa. Šiandien yra daugiau nei akivaizdu, jog partijos pasuko skirtingais keliais, o institucinis suvienijimas nėra Forumo siekiamybė. Liberalų forume pirmiausiai siekiama pradėti bendras diskusijas aktualiausiomis ir liberalizmui jautriausiomis temomis tam, kad ilgainiui liberali politika ir sprendimai būtų priimami vieningiau bei nuosekliau.

Šiais metais LLJ ketina surengti dar vieną panašaus formato Forumą, tačiau jau kita tema. Daugiau apie pirmąjį Forumą “Tolerancija – XXIa. vertybė“ galite paskatyti čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s